Актуальні новини

Уряд затвердив межі госпітальних округів 11 областей та м.Києва

Уряд затвердив склад госпітальних округів 11 областей та м. Київ і дав «зелене світло» регіонам для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років та залучення інвестицій в медичну галузь. Так прокоментував підсумки урядового засідання заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

23:27 23.03.2017

Парламент прийняв зміни до Закону “Про вищу освіту”, що розблокують набір у коледжі і технікуми на ОКР «молодший спеціаліст»

Верховна Рада України розблокувала набір у коледжі і технікуми на освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст” у 2017 році. Відповідний Закон - “Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" – було проголосовано сьогодні, 21 березня, під час засідання ВРУ.

23:23 23.03.2017

Де громадам взяти кошти на ремонт доріг

Зима закінчилась, ремонт доріг – на часі. А де громадам взяти кошти? Відповідь на це питання дає аналітик Асоціації міст України Ігор Онищук.           У 2015-2016 роках роки ситуація з фінансування дорожнього господарства покращувалася. Так, починаючи з 2015 року спостерігався значний ріст видатків на дорожнє господарство. Якщо порівнювати 2015 з 2014 роком, то обсяг виділених коштів зріс на 183,8%, а в 2016 році порівняно з 2015 – на 173,7%. Така динаміка у першу чергу зумовлена зарахуванням до місцевих бюджетів акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів. В основному він спрямовувався на розвиток дорожнього господарства.

23:18 23.03.2017

Опорні школи - шанс для сільських дітей на отримання якісної освіти (+інфографіка)

Понад 60% сільських дітей навчаються у класах з наповненістю менше 15 учнів, з них 33,5% дітей навчаються у класах, де менше 10 учнів, часто в таких школах 1 вчитель читає більше 3-х предметів, що нівелює шанси цих школярів на отримання якісної освіти. Про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час виступу на Раді регіонального розвитку, яка проходила сьогодні, 20 березня, у приміщенні Міжнародного виставкового центру.

23:12 23.03.2017

На базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулося онлайн-заняття у рамках Віртуальної школи з математики

16 березня 2017 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулося онлайн-заняття у рамках Віртуальної школи з математики. На початку онлайн-заняття Ольга Ярославівна Біляніна, методист науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППОЧО, звернула увагу слухачів студії, що метою онлайн-занять з математики передбачено розвиток уміння застосовувати основні поняття; розширення, поглиблення базового змісту навчання, оновлення формату самовдосконалення педагогів і учнів, удосконалення підготовки випускників закладів освіти області до ЗНО.

22:28 21.03.2017

Добровільне приєднання громад: важливість закону для децентралізації (+інфографіка)

17 березня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад (законопроект №4772). Закон дає змогу суттєво пришвидшити формування спроможного базового рівня місцевого самоврядування, бо значно спрощує процедуру добровільного об’єднання громад.

11:41 20.03.2017

Президент підписав Закон щодо статусу сільського старости в об'єднаних громадах

9 березня 2017 року до Верховної Ради повернуто з підписом Президента Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)» (законопроект№ 4742 ).

11:37 20.03.2017

Найщиріші вітання з 8 Березня - усім жінкам об’єднаної територіальної громади

З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою.

00:25 10.03.2017

Зустріч представників об’єднаних територіальних громад Хмельницької області з головами об’єднаних територіальних громад Буковини

06 березня 2017 року в рамках навчальної поїздки делегації представників об’єднаних територіальних громад Хмельницької області відбувся круглий стіл з головами об’єднаних територіальних громад Буковини по обміну кращими практиками використання коштів міжнародної технічної допомоги в громадах Чернівецької області.

23:31 09.03.2017

Думки представників влади, науковців та журналістів: як ефективно інформувати громадян про реформи?

Як підвищити громадську поінформованість та забезпечити цим ефективність проведення реформ йшлося під час науково-практичного семінару, що відбувся 22 лютого 2017 року у приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації. У рамках заходу було розглянуто основні проблемні питання, пов’язані з висвітленням процесу децентралізації, інструменти, необхідні для налагодження якісної комунікації між владою, ЗМІ та громадськістю, а також особливості розвитку інформаційного простору в об’єднаних територіальних громадах. Свої думки з цього приводу висловили представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, науковці та журналісти.

23:06 08.03.2017