Сокирянський район, Чернівецька область

Сільський голова

Романенко Валерій Васильович, народився 27 травня 1965 року в селі Нагоряни Кельменецького району Чернівецької області.

1 вересня 1972 року вступив до 1 класу Лівинецької середньої школи, в якій навчався до 1974 року. У зв’язку з переїздом батьків на інше місце проживання, продовжив навчання у Шишковецькій восьмирічній школі Сокирянського району, яку закінчив у 1980 році. У цьому ж році продовжив навчання у 9 класі Вашковецької середньої школи, яку успішно закінчив 1982 році. За роки навчання у школі брав активну участь у позакласних заходах, шкільних та районних предметних олімпіадах, творчих конкурсах. По закінченню школи працював слюсарем Шишковецького комбікормового заводу, навчався у Сокирянській автомобільній школі, де отримав спеціальність водія категорії «ВС».

З червня 1983 року  по травень 1985 року проходив службу у Збройних Силах на посадах командира відділення, заступника командира взводу. Після звільнення зі служби працював водієм радгоспу «Дружба народів», одночасно навчаючись у Чернівецькому державному університеті ім. Ю.Федьковича на історичному факультеті, який закінчив у 1991 році за фахом «історик, викладач історії».

У грудні 1985 року призначений на посаду завідуючого технічним центром Вашковецької середньої школи, пізніше - на посаду вчителя історії цієї ж школи. З липня 1987 року по вересень 1999 року працював на посаді заступника директора школи з військово-патріотичного виховання, військовим керівником вищеназваного навчального закладу.

З січня 2000 року по жовтень 2003 року - директор Вашковецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. У жовтні 2003 року призначений на посаду начальника відділу освіти Сокирянської районної державної адміністрації. Працюючи на даній посаді, пройшов перепідготовку при Центральному інституті післядипломної освіти Академії Педагогічних наук України за спеціальністю «Організація і менеджмент освітньої діяльності».

У серпні 2005 року призначений головним спеціалістом служби у справах неповнолітніх Сокирянської районної державної адміністрації, а з січня 2006 року перебував у кадровому резерві служби у справах неповнолітніх Чернівецької обласної державної адміністрації.

У березні 2006 року уперше обраний на посаду Вашковецького сільського голови.

У 2009 році став представником від Чернівецької області у Раді сільських і селищних голів України при Кабінеті Міністрів України. Починаючи з 2009 року був постійним головою Сокирянського районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. У 2009-10 рр. навчався у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

У жовтні 2010 року вдруге очолив Вашковецьку сільську раду, а у жовтні 2015 року втретє очолив Вашковецьку територіальну громаду, де працює сільським головою по даний час.

З метою набуття практичного досвіду в управлінні територіальною громадою, працював у різних європейських програмах та проектах. У вересні 2009 року, з метою вивчення передового європейського досвіду побував у Польщі у рамках реалізації проекту «Село без сільради - загроза чи шанс для місце­вої активності?», який реалізувався Кашубським народним університетом Польщі за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польщі.

У період з 15 по 20 листопада 2009 року, в рамках участі у європейському проекті  «Розвиток співпраці і європейські фонди - інструменти інтеграції місцевого самоврядування України та Польщі», у складі української делегації з представників Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької та Волинської областей взяв участь у навчально-тренувальному візиті до Мазовецького Воєводства Республіки Польща.

Окрім того, брав участь у міжнародній українсько-польській конференції у м.Львів. Темою науково-практичного дослідження і виступу був аналіз проблеми: «Потенційні загрози для наших сіл, які втратять статус самоврядних одиниць внаслідок адміністративно-територіальної реформи».

Одружений. Дружина - Романенко Світлана Миколаївна, 1968 року народження, вчитель хімії Вашковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Діти – Романенко Ольга Валеріївна, 1992 року народження, працівник компанії «Arber Group» м.Київ та Романенко Крістіна Валеріївна, 1995 року народження, студентка V курсу Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича.

До адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався.

Cайт розроблений в рамках проекту "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку", що фінансується спільно Европейським Союзом і його державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією;
впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH