Стан економіки Вашковецької об'єднаної територіальної громади

Короткий опис економічного стану Вашковецької обєднаної територіальної громади

1. Енергоефективність та енергозбереження

Виконавчим комітетом Вашковецької сільської ради впроваджено ряд заходів, спрямованих на забезпечення надійного, безперебійного та якісного енерго-, та газопостачання з метою забезпечення всіх споживачів у населених пунктах громади, а також розглядається можливість заміни природного газу на альтернативні види палива.

Окрім того, протягом 2016-2019 років впроваджено енергоефективні заходи, із використанням енергозберігаючих технологій у бюджетних установах і організаціях, житлових будинках жителів сіл, встановлено сучасні прилади обліку енергоносіїв для побутових споживачів:

• Ремонт покрівлі та утеплення зовнішніх стін приміщення ІІ корпусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Вашківці;
  • Ремонт покрівлі харчоблоку, внутрішніх приміщень та утеплення зовнішніх стін основного приміщення та харчоблоку дошкільного навчального закладу «Веселі каруселі» с. Вашківці;
  • Ремонт основного приміщення дошкільного навчального закладу «Капітошка» с. Шишківці із застосуванням енергозберігаючих технологій (утеплення зовнішніх стін приміщення та ремонт внутрішніх рекреаційних приміщень);
  • Ремонт фасаду Будинку культури с.Вашківці із застосуванням енергозберігаючих технологій та заміною віконних і дверних прорізів;
  • Ремонт І корпусу  Вашковецької ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Вашківці (заміна віконних та дверних прорізів)
  • Ремонт віконних та дверних прорізів (заміна) установи культури с. Нова Слобода.

2. Будівництво та інвестиційна діяльність

Вашковецька сільська рада продовжує працювати в напрямку залучення інвестицій в економіку громади та цілеспрямовано створює умови щодо покращення інвестиційно привабливого клімату, виходячи з розуміння того, що проблеми в соціально-економічному розвитку громади можна вирішити лише тоді, коли працює виробництво, постійно створюються додаткові робочі місця, коли люди отримують гідну заробітну плату, а в казну громади справно надходять податки і платежі.

У Вашковецькій об’єднаній територіальній громаді створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив  «Холодок» із охолодження та шокового заморожування фруктів, який створений у межах грантового проекту "Різні громади – спільні рішення для економічного зростання" за кошти Європейського союзу спільно з Вашковецькою сільською радою та реалізується в рамках ініціативи "Мери за економічне зростання", Глибоцькою селищною радою спільно з Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області "Агенція розвитку громад Буковини".

Також на території населених пунктів громади відремонтовано об’єкти комунальної власності сільської ради, а також прокладено мережі вуличного освітлення в усіх населених пунктах громади.

На дорогах загального користування встановлені знаки обмеження швидкості та знаки з назвами населених пунктів.

3. Споживчий ринок

Малий та середній бізнес, який діє на території громади перетворюється на важливий сектор економіки, який суттєво впливає на забезпечення населення необхідними товарами та наданням послуг, забезпечує зайнятість населення та суттєво впливає на формування дохідної частини бюджету сільської ради.

Споживчий ринок займає одне з провідних місць в соціальній інфраструктурі громади. Торгівля забезпечує систематичні надходження до бюджету сільської ради певної частини коштів, сприяє зміцненню фінансового стану громади, є необхідною умовою розвитку виробництва. В селі Вашківці задовольняє потреби населення 26 магазинів, 4 підприємства закладів громадського харчування, селі Шишківці - 7 магазинів, селі Струмок - 1 магазин, на станції Васкауци - 1 магазин.

На території села Вашківці діє 2 сільськогосподарських ринки: постійно діючий ринок з перевагою торгівлі продовольчими товарами та сезонний сільськогосподарський ринок, на якому здійснюється продаж саджанців плодових дерев та декоративних кущів, квітів власного виробництва. Останній забезпечує сільськогосподарською продукцією майже всю територію України.

За формами власності в структурі товарообороту переважає товарооборот підприємств приватної форми власності та особистих селянських господарств.

4. Агропромисловий комплекс і розвиток села

На території громади на належному технологічному рівні працює 6 агропромислових підприємства, основні з них: ФГ «Райська долина», ФГ «Фровзер Агро», Елеватор «Сварог Вест груп», ПП «Олімпія», ФГ «Янтарне», ТОВ «Хуторок», ФГ «Аура Плюс». Дані підприємства вирощують сільськогосподарські злакові, бобові та зернові культури, а також фрукти і овочі.

5. Транспорт

Перевезення пасажирів з населених пунктів об’єднаної громади здійснюється за рахунок приватних перевізників. Підвіз до районного центру м.Сокиряни забезпечує автоперевізник ПП Кулій В.М., до обласного центру м.Чернівці забезпечує автоперевізник ПП Базь А.І. Перевезення пасажирів здійснюється щоденно двома рейсами: Вашківці - Сокиряни та Вашківці - Чернівці.

Існуюча транспортна мережа розроблена з урахуванням потреб жителів населених пунктів територіальної громади. Перевезення пасажирів автобусами на міжміських та районних маршрутах здійснюється на конкурсній основі. Приватними перевізниками повністю забезпечено перевезення пасажирів пільгових категорій.

Підготовлено Центром економічного зростання громади у межах грантового проекту "Різні громади – спільні рішення для економічного зростання", що фінансується Європейським союзом спільно з Вашковецькою сільською радою та реалізується в рамках ініціативи "Мери за економічне зростання".