Актуальні новини

Від «другого продажу» нерухомого майна впродовж року сплачується податок

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що  відповідно до п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121

16:27 03.03.2020

В який термін ФОП подають звіт та сплачують ЄВ у разі припинення підприємницької діяльності?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз'яснюють, відповідно до п.п. 3 п. 1 розд. ІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями (далі – Інструкція № 449), платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є ФОП, в тому числі ФОП - платники ЄП.

16:24 03.03.2020

Актуальні відповіді на запитання платників шодо декларування доходів під час онлайн - лікбезу

Впродовж минулого тижня фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області провели онлайн - лікбез щодо декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році. Податківці під час спілкування з майбутніми декларантами звертали увагу на способи подання декларацій та роботу електронних сервісів – як допомога у заповненні декларації про майновий стан і доходи.

17:53 28.02.2020

Розміри місцевих податків у 2020 році

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій  області нагадують платникам податків, що відповідно до Податкового кодексу України до місцевих податків та зборів відносяться: плата за землю; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортний податок; єдиний податок; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір.

21:30 27.02.2020

Перелік фізичних осіб, які мають податковий борг із земельного податку

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що земельний податок мають сплачувати власники земельних ділянок (паїв) та постійні землекористувачі – фізичні та юридичні особи (ст. 14.1.72 Податкового кодексу України, ст. 269.1 ПКУ). Власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності на земельну ділянку, а у разі припинення права власності або користування земельний податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності у поточному році. Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

21:25 27.02.2020

Для отримання довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків буковинцям необхідно звертатись до податкової служби

Підкреслюють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та акцентують, реєстраційні номери (ідентифікаційний код), що надаються фізичним особам (як резидентам, так і нерезидентам) зберігаються за ними протягом усього їх життя та у разі отримання такими особами іншого громадянства чи зміни громадянства не підлягають скасуванню та заміні, за винятком якщо після видачі облікової картки фізичної особи - платника податків встановлені порушення чи неточності при формуванні реєстраційних номерів.

17:18 25.02.2020