Парламент прийняв зміни до Закону “Про вищу освіту”, що розблокують набір у коледжі і технікуми на ОКР «молодший спеціаліст»

Дата: 23.03.2017 23:23

Верховна Рада України розблокувала набір у коледжі і технікуми на освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст” у 2017 році. Відповідний Закон - “Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" – було проголосовано сьогодні, 21 березня, під час засідання ВРУ.

Це рішення підтримали 286 народних депутатів.

Згідно з попередньою редакцією Закону “Про вищу освіту”, останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» проводився у 2016 році.  Саме тому затвердити правила прийому у коледжі і технікуми було неможливо (Мін’юст повернув на доопрацювання проект умов, запропонованих МОН), адже фактично цей ОКР лишився поза правовим полем.

Прийняття змін до Закону – тимчасове вирішення проблеми. Остаточно статус ОКР “молодший спеціаліст” має визначити базовий Закон “Про освіту”, що вже прийнятий парламентом у першому читанні.