Щодо попередження виникнення пожеж у житловому секторі протягом осінньо-зимового періоду

Дата: 25.11.2023 11:18

Із настанням зимових холодів у оселях більшає обігрівачів та інших електричних приладів, господарі інтенсивно починають застосовувати прилади опалення в цілодобовому режимі. Однак нерідко трапляється так, що через необережне поводження з такими приладами або із-за необізнаності у правильному та безпечному використанню приладів опалення трапляються пожежі, які призводять до серйозних матеріальних збитків, а іноді неправильна їх експлуатація може навіть загрожувати життю та здоров’ю людей. Так, за 10 місяців 2023 року на території Чернівецької області зареєстровано 913 пожеж, що на 50 % менше ніж за аналогічний період 2022 року (1840 пожеж), в наслідок пожеж загинуло 25 осіб та травмовано 23 особи, з яких 2 дітей. Зокрема, на території Дністровського району з початку року виникло 187 пожеж проти 463 пожеж за аналогічний період 2022 року (зменшення становить 60%), в наслідок яких загинуло 5 осіб та 5 осіб було травмовано. Збитки в наслідок пожеж сягнули понад 5,5 мільйона гривень. Аналогічна ситуація і в громадах району, але поряд з тим найбільша кількість пожеж виникла в наступних громадах, а саме: Сокирянська громада 52 пожежі проти 127 (зменшення на 59%); Кельменецька громада 47 пожеж проти 124 (зменшення на 62%); Хотинська громада 23 пожежі проти 68 (зменшення на 66%); Новодністровська та Клішковецька громади по 17 пожеж; Недобоївська громада 14 пожеж; Лівинецька громада 6 пожеж; Рукшинська громада 5 пожеж; Вашківецька та Мамалигівська громади по 3 пожежі. В цілому, із загальної кількості пожеж, які мали місце на території району 105 пожеж виникло в житловому секторі в наслідок яких вогнем знищено 10 будівель різного призначення та 82 будівлі були пошкоджені. На сьогоднішній день, в цій непростій для Держави ситуації, забезпечується реагування на всі пожежі на початковому етапі їх виникнення, при цьому основне навантаження покладається на місцеві пожежно – рятувальні підрозділи. Силами особового складу ДСНС та органів місцевого самоврядування постійно проводяться інформаційно – роз’яснювальні заходи серед населення щодо попередження виникнення пожеж у житловому секторі. Постійно проводяться профілактичні рейди, під час яких населенню громади доводиться інформація щодо попередження виникнення пожеж в житловому секторі та ознайомлюють із наслідками пожеж, які вже мали місце на території району. З метою попередження пожеж в житловому секторі та покращення роботи із запобігання виникнення надзвичайних ситуацій Дністровський районний відділ ДСНС України у Чернівецькій області пропонує вжити наступних заходів, а саме:  Розглянути дану інформацію на районній комісій з питань ТЕБ та НС із прийняттям відповідних рішень;  Проводити постійний моніторинг обстановки щодо надзвичайних ситуацій і пожеж у зонах відповідальності, уточнити порядок інформування органів влади, підприємств (установ, організацій) та населення про ускладнення ситуації, прогноз її розвитку та заходи щодо реагування;  Разом з органами місцевого самоврядування організувати контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями та населенням вимог пожежної безпеки;  Додатково поширювати агітаційні матеріали за допомогою друкарської/графічної продукції та засобів масової інформації щодо небезпеки надмірного навантаження на електричну мережу, а також нехтування Правилами пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення;  Під час проведення рейдів з інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення залучати працівників соціальних служб та звертати особливу увагу на Правила пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення, електричного та газового обладнання.

З повагою, Начальник Дністровського районного відділу полковник служби цивільного захисту - Василь ЖЕНИХАЙ