Взяли участь у регіональному форумі «Шкільне харчування: зміни, досягнення та виклики», що відбувся в м.Чернівці.

Дата: 23.11.2023 15:08

Шкільне харчування: зміни, досягнення та виклики

На Буковині відбувся Регіональний форум з питань реалізації Стратегії реформи шкільного харчування на період до 2027 року.

Головною метою заходу є консолідація зусиль всіх органів центральної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, органів освіти для реалізації ІІ етапу Реформи шкільного харчування та виконання заходів, які передбачені Стратегією реформи шкільного харчування на період до 2027 року.

Реалізація стратегії шкільного харчування є одним із найважливіших кроків у процесі зміни та переформатування системи організації харчування в закладах освіти й забезпечення дітей якісною та поживною їжею.

Участь у заході взяли Руслан Запаранюк, ️начальник Чернівецької обласної військової адміністрації, Юлія Грицку-Андрієш, заступниця начальника ЧОВА, Оксана Сакрієр, директорка Департаменту освіти і науки ЧОВА, а також очільники громад області та районних військових адміністрацій, керівники місцевих органів управління освітою, начальниця Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області та інші державні органи, які реалізовують освітню політику на Буковині.

Під час форуму спікери окреслили та обговорили наступні аспекти впровадження реформи:

фінансова спроможність громад для реалізації реформи системи шкільного харчування;

особливості організації процесу закупівлі продуктів харчування «Прозорро Маркет»;

аналітика ТОП-порушень закупівель продуктів і послуг харчування, позитивний досвід проведення зазначених видів закупівель;

вимоги до розробки і коригування ПКД нового будівництва, реконструкції, реставрації, капремонту харчоблоків закладів освіти, настанови з їх облаштування, оновлення державно будівельних норм;

можливості залучення фінансових ресурсів міжнародних донорських фондів для забезпечення модернізації харчоблоків закладів освіти;

концепція кулінарного ХАБу;

розробки нових технологічних карт і меню;

регіональний аспект впровадження реформи системи харчування.

"Наша мета - не лише забезпечити якомога більше дітей здоровим та якісним харчуванням через переформатування чинної системи, але й сформувати здорові харчові звички як у дітей, так і у дорослих, популяризувати ідею здорового харчування серед буковинців", - зазначила Оксана Сакрієр, директорка Департаменту освіти і науки ЧОВА.

Форум відбувся за ініціативи Чернівецької обласної військової адміністрації, за підтримки проєктного Офісу реформ.

З матеріалами форуму можна ознайомитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=JiTxQmJoSOs