Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ: ПРО ЗМІНИ В ДОДАТКУ ДО ПОДАТКОВОГО РОЗРАХУНКУ

Дата: 18.11.2023 15:03
Кількість переглядів: 162

Фото без опису

 

 

 

Наразі триває звітна кампанія щодо подання податковими агентами Податкового розрахунку за ІІІ квартал 2023 р. 

З початку жовтня до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області почали звертатися платники єдиного внеску з приводу неопрацювання в Пенсійному фонді України Податкового розрахунку і, як результат, незавантаження даних щодо працівників до Реєстру застрахованих осіб.

Причиною виникнення таких ситуацій є допущення страхувальником помилок при заповненні розрахунку, незаповнення всіх обов’язкових реквізитів звіту в розрізі працівників, а саме графи 26 «Ознака наявності трудового договору з нефіксованим робочим часом (1 – так, 0 – ні) в Додатку 1 Податкового розрахунку, яка є «новою» у звіті для платників єдиного внеску.

Варто нагадати, що наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2023 №113 внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4. Вони стосуються форми Податкового розрахунку і Порядку його заповнення та подання податковими агентами, в тому числі в розрізі застрахованих осіб. 

У Додатку 1 до Розрахунку доано нову графу 26 «Ознака наявності трудового договору з нефіксованим робочим часом (1 – так, 0 – ні), яка підлягає заповненню. Таку ознаку роботодавці встановлюють відповідно до статті 21-1 глави ІІІ Кодексу законів про працю України (КЗпП): 

– ознаку «1» проставляють у разі, якщо працівник виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом; 

– ознака «0» – якщо до працівника не застосовують умови статті 21-1 глави ІІІ КЗпП. 

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених статтею 21-1 КЗпП.

Тому Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області наголошує на необхідності безумовного дотримання Порядку заповнення страхувальниками Податкового розрахунку, заповнення всіх необхідних реквізитів звітності, в тому числі і в Додатках Податкового розрахунку в розрізі застрахованих осіб. У разі, якщо при формуванні та поданні Розрахунку страхувальник допустив помилки у звітності, то інформація з такого звіту не буде завантажена до Реєстру застрахованих осіб.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора