ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ВІДОМОСТІ ПРО ТРУДОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКА ТА В ЯКИЙ СПОСІБ ЦЕ МОЖНА ЗРОБИТИ?

Дата: 18.11.2023 14:56

Подати до Пенсійного фонду відомості про трудову діяльність працівника може  його страхувальник  або сам працівник.

Відомості про трудову діяльність працівника подаються до територіального органу Пенсійного фонду України працівником особисто або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України(https://portal.pfu.gov.ua) в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, працівником, страхувальником або представником страхувальника, якому керівником страхувальника делеговані відповідні повноваження.

Електронні документи мають подаватись у форматі xml-файлу, структуру якого наведено в додатку до Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, затвердженому постановою правління Пенсійного фонду України №11-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.06.2021 за № 802/36424, а за періоди до набрання чинності Законом України від 05 лютого 2021 року № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» – одним із таких способів:

– у вигляді копій передбачених законодавством документів, виготовлених шляхом сканування;

– в оцифрованому вигляді – шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, до якого додаються скановані копії документів, на підставі яких створюється запис.