A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ

Дата: 22.11.2023 15:54
Кількість переглядів: 93

 

 

 

Відповідно до Закону України № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), призначення пенсії за віком цьогоріч здійснюється за умов досягнення пенсійного віку (для чоловіків та жінок – 60 років) і наявності не менше 30 років страхового стажу. Впродовж наступних п’яти років вимоги до кількості років офіційної трудової діяльності зростатимуть щороку на рік.

Тобто особам, які досягнуть пенсійного віку в 2028 році, необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Якщо в особи на час досягнення пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком пізніше. Зокрема, у 2023 році за наявності страхового стажу від 20 до 30 років особа набуде право на призначення пенсії за віком після досягнення 63-річного віку, а за наявності стажу від 15 до 20 років – лише після досягнення 65-річного віку ( стаття 26 Закону № 1058).

Нагадаємо: страховий стаж – це період, упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. На сьогоднішній день мінімальний страховий внесок дорівнює добутку мінімальної зарплати і ставки єдиного соціального внеску, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та становить 1474 грн (6700 грн х 22%). Якщо нарахована зарплата найманого працівника менша за мінімально вставлену законом, то роботодавець зобов’язаний донарахувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.

Звертаємо увагу, що право не сплачувати ЄСВ під час воєнного стану не передбачає зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу. До страхового стажу зараховуються тільки ті періоди трудової діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.

Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам соціальний захист: оплату листків непрацездатності, допомогу на випадок безробіття, нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, пенсію.

А перевірити свій страховий стаж, сплачені страхові внески і нараховану зарплату можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора