A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ НЕОФІЦІЙНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ – ЗАПОРУКА ЗАХИЩЕНОГО МАЙБУТНЬОГО

Дата: 22.11.2023 15:53
Кількість переглядів: 71

Фото без опису

 

 

У непростих умовах воєнного стану одним з пріоритетних напрямків діяльності державних органів і служб є забезпечення соціальної стабільності та вирішення проблем, які перешкоджають реалізації громадянами права на соціальний захист і гідне пенсійне забезпечення. Найгострішою з таких проблем є нелегальна зайнятість і тіньова оплата праці, оскільки саме вона обмежує або цілковито позбавляє людей законних прав на соціальні виплати, справедливу оплату праці та заслужену пенсію в майбутньому.

Зокрема, неофіційно найманим працівникам не надається ні оплачувана відпустка, ні лікарняні виплати, вони позбавлені гарантій на безпечні умови праці та соціальне страхування. Тіньова зайнятість справляє негативний вплив на пенсійне майбутнє громадян, ба навіть унеможливлює призначення пенсії. Це відбувається внаслідок браку страхового стажу, адже його зарахування можливе лише за умови сплати роботодавцем єдиного соціального внеску, якої більшість керівників-тіньовиків не здійснюють.

Отже, лише офіційне працевлаштування, прозора виплата заробітної плати та своєчасна й у повному обсязі сплата єдиного соціального внеску здатні забезпечити гарантований державою соціальний захист працівників та формування гідних пенсійних перспектив.

Головне управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області укотре закликає роботодавців до легалізації трудових відносин та сумлінного виконання фінансових зобов’язань зі сплати внесків, що є виявом ділової порядності й відповідальності перед державою і людьми, підтримкою економіки країни й соціальної стабільності у складних умовах воєнного часу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора