Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Оформити дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон можна буде в Дії

Дата: 10.11.2023 16:17
Кількість переглядів: 80

Фото без опису

 

 

Уряд ухвалив постанову про старт експериментального проєкту. Батьки дітей до 16 років зможуть оформити дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон онлайн. Послуга буде доступна в Дії.

Експериментальний проект координуватиметься Міністерством юстиції та реалізовуватиметься у взаємодії з Міністерством цифрової трансформації та Державною прикордонною службою. Для реалізації проекту передбачається залучити кошти міжнародної технічної допомоги. Протягом восьми місяців з дня набрання чинності постановою планується забезпечити технічну можливість для формування заяви.

Оформити згоду на виїзд дитини в електронній формі зможуть батьки, які мають паспорт громадянина України у формі ID картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформований засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків. Формування заяви буде безоплатним.

При цьому у разі відсутності відповідних документів або технічної можливості формування заяви засобами Порталу Дія, зберігається класичний спосіб оформлення згоди на виїзд у нотаріуса.

У Мін'юсті звертають увагу, що прийняття цієї постанови жодним чином не зачіпає реалізацію громадянами права на вільний виїзд в особливий період (під час воєнного стану) в частині виїзду дітей за межі України без отримання згоди.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора