Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Як уберегтися від шахраїв, рятуючись від війни за кордоном?

Дата: 17.11.2023 12:07
Кількість переглядів: 63

Фото без опису

 

 

 

Шахраї ошукують українців, які виїхали за кордон, рятуючись від війни, та викрадають їхні українські фінансові номери телефонів, прив’язані до банківських рахунків.

Як шахраям це вдається?

Шахраї телефонують і представляються працівниками мобільних операторів та під різними приводами випитують смс-код, який надходить від мобільного оператора. Цей смс-код дає можливість шахраям отримати доступ до персонального онлайн-кабінету мобільного оператора, де шахраї можуть отримати всю необхідну інформацію, за якою мобільний оператор ідентифікує клієнта, наприклад, номери, на які він найчастіше телефонує.

Далі шахраї звертаються до мобільного оператора від імені власника номера, щоб перевипустити сім-картку. Власник номера може не одразу помітити, що сім-картка перевипущена, оскільки за кордоном може не користуватися українським номером.

Як шахраї можуть скористатися фінансовим номером телефону?

Викрасти гроші з рахунків, придбати товари на інтернет-сайтах тощо. Якщо викрадений номер “підв’язанийˮ до сторінок у соцмережах чи інших ресурсів, шахраї також можуть отримати доступ до них та використовувати їх надалі в шахрайських схемах.

Як уникнути подібного шахрайства та захистити свій фінансовий номер телефону?

Прив’язати" фінансовий номер телефону до своїх паспортних даних або перейти на контракт з мобільним оператором.

Завести для спілкування з банком окрему сім-картку та не розголошувати свій фінансовий номер телефону.

Нікому не повідомляти код із смс-повідомлень від мобільного оператора, логін та пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора.

Відключити послугу віддаленої заміни сім-карти у свого мобільного оператора.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Про те, як захистити свій фінансовий номер від шахраїв та що робити, якщо сім-картка перестала працювати, читайте на сайті НБУ #ШахрайГудбайhttps://promo.bank.gov.ua/stopfraud/#section-17.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора