A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Фахівці закликають бути обачними на природі – настав сезон активності кліщів!

Дата: 08.06.2023 09:17
Кількість переглядів: 351

 

 

Спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дністровського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області інформують: настав час активізації кліщів - переносників таких інфекційних захворювань як кліщовий енцефаліт, кліщовий поворотний тиф, туляремія, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма, Лайм-бореліоз).

Укус кліща безболісний, оскільки разом зі слиною він вводить до тіла анестезуючу речовину, проте через декілька годин виникає відчуття болю. Разом зі слиною паразит може передавати збудник, який викликає бореліоз. На початкових стадіях хвороба проявляється так званою «мігруючою еритемою» - почервоніння у вигляді кільця, яка має тенденцію до збільшення. Також хворого можуть турбувати підвищена температура тіла, головний біль, слабкість, що досить часто помилково сприймають за гостру респіраторну вірусну інфекцію.

Фахівці радять у будь-якому випадку після укусу кліща звернутись до лікаря для встановлення нагляду та призначення екстреної профілактики протизапальними препаратами, антибіотиками, а також самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, перевіряти температуру, оглядати шкіру. В разі появи «мігруючої еритеми», варто терміново звернутися до медиків, незалежно від самопочуття. Своєчасна терапія протизапальними препаратами, антибіотиками може попередити розвиток захворювання.

Найбільш простими та надійними засобами профілактики захворювань, які передаються комахами, є заходи, направлені проти нападу кліщів – застосування репелентів (аерозолі, лосьйони, розчини) і використання засобів індивідуального захисту.

При відвідуванні місць, де можлива наявність великої кількості паразитів необхідно одягати однотонну одежу з довгими рукавами, яка щільно прилягає до тіла, користуватися головним убором. Прийшовши додому необхідно детально обстежити усі частини тіла та одяг на предмет знаходження кліща.

Будьте пильними та бережіть своє здоров’я!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора