Фінансова підтримка країни: за 10 місяців 2022 року буковинські платники сплатили понад 6 млрд 765,7 млн грн податкових платежів

Дата: 10.11.2022 14:57

За підсумками 10 місяців 2022 року представники буковинського бізнесу і мешканці області сплатили до бюджетів усіх рівнів понад 6 млрд 765,7 млн грн податків, а це перевищує показники аналогічного періоду минулого року на 1 млрд 553,8 млн грн, або більше в 1,3 рази - інформує начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Очільник податкової служби відзначає, платники області сумлінно відносяться до фінансового забезпечення потреб країни та армії.

До загального фонду держбюджету впродовж січня - жовтня 2022 року надійшло понад 2 млрд 439,4 млн грн податкових зобов’язань, а це перевищує минулорічні надходження майже на 609,2 млн грн.

Стосовно надходжень до місцевих бюджетів області, то територіальні громади отримали  4 млрд 312,6 млн грн податкових платежів. Згідно аналізу, спостерігається приріст на 944,6 млн грн до показників минулого року.

За словами Віталія Шпака серед бюджетоформуючих платежів – податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, єдиний податок, військовий збір.

В умовах складної економічної ситуації в державі, викликаної війною, та запровадження на час військового стану ряду преференцій та пільг зі сплати податків: зокрема зменшено ставку ПДВ з 20 відсотків до 7 відсотків на продаж пального, знижено ставку єдиного податку для третьої групи та дозволено не сплачувати під час воєнного стану єдиний податок платникам першої та другої групи, дії мораторію на проведення планових документальних перевірок, заборони будь-яких заходів примусового стягнення щодо боргів створених після 24 лютого 2022 року, в області щомісячно позитивна динаміка надходжень та у порівнянні з минулим роком і виглядає наступним чином:

податок на прибуток підприємств 218,0 млн грн (зростання до минулого року майже 1,5 рази);

податок на додану вартість 954,7 млн грн (зростання до минулого року 1,2 рази);

єдиний податок 531,3 млн грн (зростання до минулого року в 1,1 рази);

податок на доходи фізичних осіб 4 млрд 17,4 млн грн (зростання до минулого року в 1,4 рази);

військовий збір 293,4 млн грн (зростання до минулого року майже в 1,3 рази).

Окрім того, буковинці впродовж січня – жовтня 2022 року сплатили 4 млрд 355,0 млн грн єдиного соціального внеску. До минулого року плюс 1 млрд 60,7 млн грн.

За надійну підтримку фінансового фронту нашої держави – сумлінну сплату податків, Віталій Шпак висловлює подяку кожному платнику податків в регіоні!