До уваги платників ПДВ: податкові накладні за лютий-травень 2022 року необхідно зареєструвати до 15 липня 2022 року

Дата: 10.06.2022 16:11

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що з 1 червня набув чинності Закон України від 12.05.2022 № 2260-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" яким повертаються обов'язок реєстрування податкових накладних та РК, звітування та сплати податків й проведення камеральних перевірок декларацій.

Законом передбачено, зокрема, наступне:

- реєстрація податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачена до 15 липня 2022 року;

- платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну звітність чи сплату податків за період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов'язки були виконані протягом 60 днів із дня відновлення таких можливостей;

- відновлюється обов'язковий зв'язок сплати податків та звітність для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов'язок. Перелік документів, які підтверджують подальшу неможливість виконання по їх обов'язкам, встановлений Мінфіном;

- платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання додаткових обов'язкових повідомлень з 24 лютого 2022 року до переходу на систему спрощення, за умови виконання таких обов'язкових заходів протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

У відомстві також наголошують, що платники податків, які виправлять помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.