Онлайн спілкування: податкові перевірки та РРО
За підсумками діалогу з платниками, який відбувся 24 травня 2022 року, в рамках проведення тижня онлайн спілкування визнано, що серед найбільш запитуваних питання щодо проведення фактичних перевірок, використання РРО (ПРРО) та застосування штрафних санкцій за порушення законодавства, зокрема при продажу підакцизних товарів – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
Чи встановлено мораторій на проведення податкових перевірок, у тому числі фактичних, у період дії воєнного стану?
На період дії воєнного стану податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім: фактичних перевірок; камеральних перевірок декларацій або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання) до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, показники яких сформовані на підставі податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та/або митних декларацій, за виключенням товарів (продукції), визначених підпунктами 215.3.1, 215.3.2, та 215.3.2 прим. 1 та 215.3.3 прим. 1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України; камеральних перевірок податкових декларацій платників єдиного податку четвертої групи.
Чи необхідно ФОП – платникам ЄП другої – четвертої груп застосовувати РРО та/або ПРРО у разі реалізації на території села селища пива?
Якщо фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп здійснюють на території села, селища реалізацію пива то такі суб’єкти господарювання втрачають пільгу щодо можливості проводити розрахункові операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, оскільки здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, а отже мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО на загальних підставах.
Яка відповідальність передбачена до СГ за реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів, на які відсутні документи (видаткові та товарно-транспортні накладні) на їх придбання?
Застосовується фінансова санкція у розмірі вартості товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
Крім того, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів протягом установлених строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. (ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 грн).
Також до керівників та інших посадових осіб такого суб’єкта господарювання застосовується адміністративна відповідальність передбачена ст. 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповіді на всі запитання за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/585290.html