Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Внесок малого та середнього бізнесу до місцевих бюджетів Буковини склав понад 209,8 млн гривень

Дата: 30.05.2022 15:42
Кількість переглядів: 175

Фото без опису

 

Впродовж січня - квітня 2022 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області  209,8 млн грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом 2021 року  бюджети громад регіону додатково отримали понад 21 млн грн єдиного податку.

У податковому відомстві деталізують: юридичні  особи - спрощенці перерахували майже 22,8 млн грн цього податку. Частка сплаченого податку фізичними особам – підприємцями складає 177,5 млн грн. Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи сплатили 9,5 млн гривень.

Додатково нагадуємо, що фізичні особи – платники єдиного податку першої – другої груп мають сплачувати фіксовану суму єдиного податку щомісячно. Підприємцям першої – другої груп сплачувати єдиний податок треба також за місяці, в яких доход не отримувався.

Ставка для першої групи – до 10% від прожиткового мінімуму, встановленого на початок року, у 2022 році це – 2481 грн (248,10 грн на місяць). Ставка єдиного податку для другої групи – до 20% від мінімальної зарплати, яка на початок 2022 року становила 6500 грн (єдиний податок за місяць – 1300 грн на місяць).

Крім того, інформуємо, що платники першої та другої груп відповідно до законодавства можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період, але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплату податків підприємці можуть здійснити як в готівковій, так і безготівковій формах. На сьогодні, зважаючи на форс-мажорні обставини, сплату можна здійснити платіжними картами за допомогою онлайн-банкінгу.

Податківці наголошують надходження єдиного податку – це забезпечення фінансової стабільності краю. Відтак, закликають буковинських платників виконувати сумлінно свій податковий обов’язок та сплачувати єдиний податок.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора