Розширено коло осіб, хто матиме право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника

Дата: 19.05.2022 15:00

Внесеними змінами розширено коло осіб, які матимуть право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». До числа непрацездатних осіб віднесено чоловіка (дружину), батька, матір, якщо вони досягли віку 65 років. Внесені зміни врегулювали право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника громадян (чоловік, дружина, батько, мати), які досягли 65-річного віку, незалежно від наявного в них стажу. Раніше такі особи право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника мали лише за умови наявності в них 15 років страхового стажу або факту визнання їх особами з інвалідністю.

При цьому нагадуємо, що пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності. Виключення щодо необхідності наявності страхового стажу у годувальника становлять лише окремі особи з числа годувальників, які визначені статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».