Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Попередження виникнення пожеж у природних екосистемах

Дата: 19.05.2022 14:52
Кількість переглядів: 578

Фото без опису

 

На території Чернівецької області у 2022 році зареєстровано 820 випадків загорання сухої трави та рослинності в природних екосистемах, сільськогосподарських угіддях, проти 155 пожеж за аналогічний період 2021 року, кількість пожеж збільшилось на 529%. Площа пожеж склала понад 1650 га.Як наслідок, одна людина загинула, дві особи травмовані, 17 будівель пошкоджено та 32 знищено. Завдано збитків на загальну суму понад 70 млн. грн. Зокрема на території Вашківецькій територіальної громади зареєстровано 5 випадків пожеж в екосистемах.

Як показує досвід минулих років кількість пожеж, що виникають у природних екосистемах із настанням сухої погоди збільшуються через самовільне спалювання сухих залишків рослинності та сміття. Самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою приховує у собі велику небезпеку, а ліквідація таких пожеж для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу.

При спалюванні сухої трави вздовж автошляхів, поблизу лісових насаджень, на сільськогосподарських угіддях, на відкритих територіях у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів за годину, а у вітряну – до тридцяти кілометрів. Висота полум’я у такому разі досягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, територія таких пожеж протягом п’ятнадцяти-тридцяти хвилин збільшується, щонайменше, у два-три рази. Вогонь, що швидко поширюється природними екосистемами створює ризик для житлового сектору. Через сильні пориви вітру полум’я може перекинутися на житлові будівлі. У такому разі не вдасться уникнути матеріальних втрат, до того ж, це може загрожувати життю людей.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора