Порушники акцизного законодавства сплатять понад мільйон гривень штрафів

Дата: 19.05.2022 14:46

Задля виявлення порушень податкового законодавства у сфері обігу підакцизних товарів впродовж січня – квітня 2022 року ревізори податкової служби області провели 41 фактичну перевірку суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію, зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та провадять діяльність у сфері обігу пального. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

За результатами цих перевірок суб’єкти господарювання, що провадять діяльність у сфері обігу пального допустили порушення за які їм донараховано штрафних санкцій на суму 650 тис грн.

За порушення при реалізації, зберіганні алкогольних напоїв та тютюнових виробів застосовано штрафних санкцій на загальну суму 534,5 тис грн.

Найбільш типовими порушеннями, які були встановлені під час контрольно – перевірочних заходів є:

- порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років – 21 випадок ;

- роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 13 випадків;

- роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 7 випадків;

- роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій– 3 випадки.

- зберігання, транспортування, реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів– 1 випадок .

Податківці нагадують, що Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану" припинено дію мораторію на проведення фактичних перевірок.

Про порушення правил реалізації підакцизних товарів повідомляйте до Головного управління ДПС у Чернівецькій області.

Адреса Головного управління ДПС у Чернівецькій області: 58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А; Електронна пошта cv.official.tax@ukr.net

Для усних звернень телефонуйте до управління контролю за підакцизними товарами: +380500709472+380506656932 або 0372(51-26-56).