Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Понад 1,4 мільярда гривень ЄСВ сплатили з початку року платники Чернівецької області

Дата: 12.05.2022 15:47
Кількість переглядів: 453

Фото без опису

 

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня - квітня 2022 року роботодавці та підприємництво області сплатили 1454,6 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 216 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року. Лише у квітні поточного року на соціальні гарантії з області направлено понад 388,9  млн грн ЄСВ.

У податковому відомстві Буковини нагадують, що у період дії воєнного стану законодавством надано можливість не сплачувати єдиний внесок. Однак, це є лише правом платника, а не звільненням його від нарахування внеску. Тобто ФОПи – «єдинники» (так само, як ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року.

Відповідно до Закону про ЄСВ платники, які скористаються цією пільгою, розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюють за період, в якому відповідно єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Однак, платникам слід знати, у разі прийняття підприємцем рішення про несплату єдиного внеску, страховий стаж для призначення пенсії йому нараховуватися не буде.

Тому, кожен платник по можливості має сплачувати єдиний внесок та погашати заборгованість, щоб забезпечити собі страховий стаж для майбутньої виплати пенсій та безперебійну виплату пенсій під час воєнного стану.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора