Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Буковинці зобов’язані задекларувати доходи від надання майна в оренду

Дата: 03.05.2022 15:54
Кількість переглядів: 548

Фото без опису

 

В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують громадянам, які здають в оренду житлову чи іншу нерухомість та рухоме майно про обов’язок задекларувати отримані доходи.

Відповідно до статті 164 Податкового кодексу декларуванню підлягають доходи, отримані від надання в оренду житлових приміщень, гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.

Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендар. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотків.

Якщо ж нерухомість орендує фізична особа, то ПДФО та військовий збір сплачує власник майна.

Громадяни можуть подати декларацію за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет». Скористатись зазначеним сервісом зможуть фізичні особи, які мають особистий ключ кваліфікованого електронного підпису.

Так, в розділі «Податкова декларація про майновий стан і доходи» можна сформувати декларацію з частковим заповненням на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих, виплачених доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об'єктів нерухомого, рухомого майна.

До відома платників: на допомогу громадянам ДПС України розробила довідник щодо правил декларування доходів за 2021 рік (https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора