Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Зміни в трудовому законодавстві щодо оплати праці під час воєнного стану в Україні

Дата: 12.04.2022 14:04
Кількість переглядів: 271

Фото без опису

 

24.03.2022 року набув чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».  Цим законом було внесено суттєві зміни до деяких норм Кодексу законів про працю України, але тимчасово. Діяти цей закон буде доти, доки в Україні буде запроваджено військовий стан. Після скасування військового стану норми цього закону втратить свою силу.

 

Виплата заробітної плати у воєнний час 

Що було до ухвалення нового закону та до 24.03.2022 року

Роботодавець мав право відправити співробітників в оплачувану відпустку або у відпустку без збереження заробітної плати, але лише за бажанням співробітника. Також роботодавець міг організувати роботу віддалено.

Окрім того, роботодавець міг перевести підприємство у режим простою та платити 2/3 посадового окладу за весь час простою. І тільки у випадку, якщо організувати роботу,
 в т. ч. було неможливо і через бойові дії. Нижче ніж 2/3 посадового окладу роботодавець платити не міг. Навіть якщо працівник не ходить на роботу через бойові дії. Звичайно, за умови, що працівник власноруч не написав заяву на відпустку без збереження заробітної плати.

 

Що змінилося після набуття чинності новим законом з 24.03.2022 року

Найістотніша і найскандальніша зміна – це право роботодавця та працівника призупинити дію трудового договору, якщо надання та виконання роботи стало неможливим через військову агресію.

На час такого припинення роботодавець не повинен виплачувати працівникові заробітної плати. Рішення про зупинення дії трудового договору приймається в односторонньому порядку та погодженню з працівником не підлягає. Пільгові категорії також відсутні.

Обов'язок відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на період зупинення дії трудового договору покладається на державу, яка здійснює військову агресію проти України.

 

Інші зміни в оплаті у воєнний час

Роботодавець позбавляється відповідальності за порушення термінів виплати заробітної плати, якщо доведе, що таке порушення пов'язане із веденням бойових дій або іншими обставинами непереборної сили. Строк таких виплат може бути відстроченим до моменту відновлення діяльності підприємства.

Це означає, що, навіть, якщо дія трудового договору не призупинена, підприємство переведено в режим простою і Вам мають платити 2/3 посадового окладу, але не платять, - Вам можуть нарахувати ці виплати аж після відновлення діяльності підприємства.

Звичайно, якщо підприємство не може довести, що затримка виплат сталася через бойові дії, то воно не буде в звільнене від штрафних санкцій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора