Під час військового стану фізичні особи підприємці мають право не сплачувати єдиний внесок за себе

Дата: 29.03.2022 15:29

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що  Законом України від 15 березня 2022 №2120-ІХ внесено  зміни до Закону України 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відтак, із 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, зазначені у пп.4, 5 та 51 частини першої ст.4 Закону №2464, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе. При цьому положення абзацу другого частини першої ст.7 Закону №2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовується.

При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого зазначеного пункту єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Інформує Головне управління ДПС у Чернівецькій області