Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Збережемо екосистему краю разом!

Дата: 14.02.2022 16:00
Кількість переглядів: 557

Фото без опису

 

З настанням теплої, вітряної погоди до служби порятунку «101» починають надходити повідомлення про пожежі в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності чи навіть зумисного підпалу – горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.

Фахівці наголошують, що пожежі, спричиненіспалюванням сухої трави, небезпечні тим, що закороткий проміжок часу набирають велику площу. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км/год.

Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та зі швидкістю – до 30 км/год. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.

Окрім цього, завдається непоправних збитків природі, адже вигорає не лише суха трава, а й верхній родючий шар ґрунту для відновлення якого необхідні десятки років. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки). Хтось згорає, хтось задихається від диму.

Нагадаємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративніправопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною таіншою природною рослинністю, а також опалоголистя у парках, інших зелених насадженнях тагазонах у населених пунктах без дозволу органівдержавного контролю у галузі охоронинавколишнього середовища або порушення умовтакого дозволу – тягнуть за собою накладенняштрафу на громадян від ста вісімдесяти дотрьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян (від 3060 до 6120 грн.) і напосадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячідвохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян (від 15300 до 21420 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій таоб’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть засобою накладення штрафу на громадян відтрьохсот шістдесяти до семисот двадцятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від6120 до 12140 грн.)  і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 21420 до 30600 грн.).

Рятувальники Дністровсього РВ ГУДСНС України у Чернівецькій області закликають мешканців району дотримуватися правил пожежної безпеки: будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем; не залишайте без нагляду розпалене багаття; не розпалюйте багаття біля будинків та садиб; не спалюйте суху траву на відкритих територіях.

Основні заходи пожежної безпеки нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!

Начальник Дністровського ГУДСНС    

України у Чернівецькій області

підполковник служби ЦЗ                                                                 Сергій СЕЛЕЗНЬОВ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора