Податківці звітують про надходження податків до бюджету від буковинських платників

Дата: 11.08.2021 17:02

Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак презентував громадськості підсумки сплати податків у січні - липні 2021 року.

Очільник податкової служби області інформує, що від початку цього року платники податків регіону перерахували до бюджетів усіх рівнів 3 млрд 629,3 млн грн податків, що на 652,4 млн грн або 21,9 відс. перевищує показник аналогічного періоду 2020 року.

За словами посадовця ДПС активно впроваджує сучасні електронні сервіси, які затребувані бізнесом і громадянами та допомагають їм ефективно виконувати свій конституційний обов’язок – сплачувати податки. А принцип зручності процесів у сфері оподаткування дає можливість забезпечити один із пріоритетів роботи податкової служби «Податки – це легко» і відповідно як результат позитивна динаміка сплати податків.

Загалом, до державного бюджету впродовж січня -  липня надійшло 1млрд 406 млн грн, що на 222,2 млн грн більше ніж за відповідний період 2020 року. За даними аналізу основними джерелами поповнення державної казни за сім місяців були: податок на додану вартість, якого сплачено 562,3 млн  грн, податок на доходи фізичних осіб – 512,0 млн грн, податок на прибуток – 115,7 млн грн  та військовий збір – понад 165,7 млн грн.

Дохідну частину місцевих бюджетів з початку року поповнено на 2 млрд 223,2 млн грн. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав   430,1 млн грн.

Лідерство у надходженнях до місцевих бюджетів тримає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 1 млрд 501,6 млн  грн. До минулого року (+306,4 млн грн).

Позитивна динаміка надходжень і щодо інших податків до місцевих бюджетів. Надходження плати за землю – 227,7 млн грн, (+40,1 млн грн). Єдиного податку - майже 323,0 млн грн, (+58,5 млн грн).

Інфографіка за посиланням:https://cv.tax.gov.ua/media-ark/fotogalereya/inshi-zahodi/9289.html

Головне управління ДПС у Чернівецькій області