A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

СТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ ОПОРНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЛІКАРЕНЬ

Дата: 04.06.2021 12:31
Кількість переглядів: 667

          В Україні інфекційні лікарні не спроможні надавати допомогу одночасно великій кількості хворих на COVID-19. Тому поступово інфекційні лікарні в областях будуть фінансуватися додатковим пакетом, а "ковідні" лікарні виведуть із цього статусу у звичайні, як і було до цього. Про це 15 травня під час зустрічі із журналістами розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Ляшко нагадав, що коли систему охорони здоров’я країни готували до пандемії, МОЗ визначило торік у березні конкретні опорні заклади в областях, які мали прийняти перших хворих.

          Він також заявив, що Україна вже не знаходиться в "червоній" зоні й протягом місяця заклади ще будуть фінансуватися, як вони є в переліку керівника робіт для надання меддопомоги хворим на COVID-19. Але поступово "ковідні" лікарні планують перепрофільовувати в попередні статуси й натомість визначити в кожній області заклад інфекційної лікарні, який буде отримувати додаткові кошти. Такий алгоритм, як передбачається, має бути й після карантину і пандемії коронавірусу.

          Зараз у програмі медичних гарантій є розділ, який передбачає окремо й порядок фінансування, щоб ми були готові лікувати хворих під час спалахів та епідемій. Цей порядок ще не запрацював, бо він набуває чинності після закінчення карантину. Але оскільки зменшилася кількість хворих і госпіталізацій, ми від 1 червня хочемо запустити ці "ковід"-лікарні за тим механізмом, який буде діяти у нас після коронавірусу", - заявив Ляшко. Формування такого процесу має відбутися наступним чином, так одна опорна інфекційна лікарня – на 300 тисяч населення. Залежно від кількості населення області буде така і кількість закладів. Наприклад, у Чернівецькій області буде три таких заклади.

          Наступного тижня ми проведемо селектор з департаментами охорони здоров’я, погоджуються вони чи ні. А далі затвердимо цей перелік, який від 1 червня буде перекваліфікований і будуть надавати та лікувати хворих на коронавірус", - сказав Ляшко. Це буде так звана перша хвиля, яка буде надалі фінансуватися на готовність до реагування. Навіть при відсутності епідемії, лікарні отримуватимуть фінансування в розмірі 764 тис. 232 грн. За цю суму заклад має купити, наприклад, засоби індивідуального захисту, лікарські засоби, антибіотики, антидоти тощо. Туди будуть госпіталізовувати пацієнтів з інфекційними хворобами. "Навіть, якщо ми забудемо про коронавірус або коли він закінчиться, то це не означає, що через три роки щось з’явиться замість коронавірусу, ми не будемо повторювати увесь процес 2020/2021 років" - підсумував Ляшко.

 

 

Джерело: Медичний портал, https://itmed.org/news/

                

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора