Мінсоцполітики робить послідовні кроки, щоб забезпечити захист кожної дитини

Дата: 02.06.2021 17:22

???? ”Минулий рік видався складним. Але саме ця складність змушувала швидко приймати та реалізовувати рішення, як термінові, щоб допомогти тут і зараз, так і стратегічні, які до того роками не втілювались”, - заявила Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час виступу на Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дітей під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Зокрема, ми спланували, як підтримати доходи родин із дітьми в умовах пандемії:
???? збільшили розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, а для дітей з інвалідністю - до 3,5;
???? підвищили допомогу малозабезпеченим сім’ям, у яких виховуються діти, на кожну дитину з 85% до 130 % прожиткового мінімуму;
???? розширили програму субсидій для населення, зокрема для багатодітних сімей та ДБСТ, яким сьогодні субсидія нараховується поза нормативами;
???? запровадили новий вид карантинної допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям.
Уряд подав до Верховної Ради 8 законопроектів щодо захисту прав дітей.
”Мені приємно відзначити, що 4 з них уже стали законами. Я впевнена, що Парламент підтримає і інші наші ініціативи, які дадуть реальний старт реформі системи догляду і виховання дітей з пріоритетом сімейних форм виховання для того, щоб реалізувати для кожної дитини право виховуватись у родині”, - наголосила Міністр.
Завдяки прийнятим законам:
???? діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які мають інвалідність, тепер можуть проживати та виховуватись у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу до 23-річного віку;
???? діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, після досягнення ними 23 років мають право отримати житло або, за їх бажанням, грошову компенсацію;
???? заборонено продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років та посилено адміністративну відповідальность за порушення правил торгівлі;
???? підвищено розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю, які постраждали від вибухонебезпечних предметів.
Також важливими є проекти законів, якими передбачається удосконалення системи усиновлення дітей, та проекти, які дозволять Україні приєднатися до Гаазької конвенції про захист дітей і співробітництво з питань міждержавного усиновлення. Це дозволить відслідковувати долю дитини після її усиновлення, встановити адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення порядку влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.