Сьогодні 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи

Дата: 26.04.2021 11:02

Вночі 26 квітня 1986 року серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Повністю ліквідувати пожежу вдалося лише 10 травня.

Протягом п'ятнадцяти днів в атмосферу було викинуто 50 мегакюрі ядерного палива. Радіоактивна хмара накрила три країни: Україну, Білорусь та Росію.

Евакуація почалася тільки на другий день, оскільки радянська влада приховувала катастрофу. Люди брали з собою найнеобхідніше, в основному, тільки документи, їм пообіцяли, що вони повернуться додому протягом двох або трьох днів. Однак більше ніхто з них сюди не повернувся. Загалом було евакуйовано 115 тисяч з Прип'яті та навколишніх поселень.

Ця подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою.

Джерело: https://www.google.com/amp/s/www.slovoidilo.ua/amp/2021/04/26/novyna/suspilstvo/sohodni-35-ti-rokovyny-chornobylskoyi-katastrofy