З початку року на Буковині роботодавці подали 1695 вакансій

Дата: 19.03.2021 16:24

Впродовж січня – лютого 2021 року 502 роботодавці поінформували службу зайнятості про наявність 1695 вакантних посад. Зменшення пропозицій роботи, порівняно з аналогічним періодом 2020 року, відбулося на 49,9%. Середній розмір заробітної плати по всіх вакансіях складає 7363 гривень, у 2020 році було 6433 гривень. Майже 60% вакансій із заробітною платою вище мінімальної.

• Більшість вакансій у Чернівецькій області на підприємствах переробної промисловості (17,3%), закладах охорони здоров’я (13,2%), транспортному господарстві (12,9%), оптовій та роздрібній торгівлі (10,6%), освітніх установах (8,8%), – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Серед поданих вакансій найбільша потреба роботодавців у  кваліфікованих працівниках – 22,1%, це швачки, верстатники, електромонтери, слюсарі, електрогазозварники. Ринок праці потребує фахівців (бухгалтерів, фармацевтів, вихователів та фельдшерів), таких вакансій 17%.

Потрібні робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин це водії, трактористи, оператори АЗС, таких вакансій  понад 12%.

На 11,8% пропозицій роботи  потрібні працівники сфери торгівлі та послуг: продавці, кухарі, соціальні робітники та молодші медичні сестри.

10% вакансій для професіоналів: лікарів, вихователів дошкільних навчальних закладів, інженерів, вчителів-дефектологів, молодших наукових співробітників та провізорів.

Водночас майже 12% вакансій не потребують додаткових умінь, компетенцій та освіти – це найпростіші професії, зокрема, підсобні робітники, прибиральники службових приміщень, кухонні робітники та комірники.

Станом на 16 березня 2021 року кількість актуальних вакансій складає 568 одиниць.

Сектор інформаційної роботи

Чернівецького обласного центру зайнятості