A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Новації Закону України №466: змінено підстави для проведення документальних позапланових перевірок

Дата: 22.08.2020 06:39
Кількість переглядів: 1446

 

Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) внесено зміни, що стосуються проведення документальних перевірок, зокрема змінено підстави для проведення документальних позапланових перевірок – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Починаючи 23.05.2020 р. виключено п.п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 ПКУ і відповідно не проводяться документальні позапланові перевірки на підставі отриманого судового рішення (слідчого судді) про призначення перевірки, винесене ним відповідно до закону.

Разом з тим, 23.05.2020 р. визначено нові підстави для проведення документальної позапланової перевірки , серед яких:

неподання платником податків в установлений законом термін податкової декларації, розрахунків, звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо їх подання передбачено законом (п.п. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 ПКУ);

отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік (п.п. 78.1.22 п. 78.1 ст. 78 ПКУ).

Також змінено п.п. 78.1.21 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, яким визначено, що з 01.07.2020р. підставою для проведення документальної позапланової перевірки є отримання контролюючим органом після проведення документальної планової перевірки або документальної позапланової перевірки інформації та/або документів від іноземних державних органів, які стосуються питань, що були охоплені під час попередніх перевірок платника податків та свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої.

Оновлено п.п. 78.1.5 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, який набирає чинності 01.01.2021, зокрема,   документальна позапланова перевірка може бути проведена у разі, якщо платником податків подано в установленому порядку контролюючому органу заперечення до акту перевірки в порядку, визначеному п. 86.7 ст. 86 ПКУ, або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі якщо платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об’єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження.

 

Головне управління ДПС у Чернівецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора