Податкові канікули: скасування ЄСВ для ФОПів і «відстрочки»

Дата: 19.03.2020 11:20

Верховна Рада України на засіданні 17 березня 2020 р. прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який вступив в дію з 18 березня 2020р.

Законом, зокрема, передбачається:

З 1 березня по 30 квітня:

• Звільнити від сплати ЄСВ за себе всіх ФОПів та тих, хто займається незалежною професійною діяльністю. При цьому даний період зараховується до страхового стражу.
  • Тимчасово скасувати штрафи та пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ;
  • Скасувати податок на комерційну нерухомість та землю, яка використовується для ведення господарської діяльності.
  • Бізнес звільняється від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства, вчинені в період  З 1 березня по 31 травня (не  стосується  порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти).
  • На 3 місяці буде відтерміновано обов’язкове введення РРО для всіх категорій "спрощенців".
  • До 31 травня запроваджується тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження початих та на перевірки іншими контролюючими органами (за винятком підприємств, які віднесені  до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику; у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення).

Також, передбачається декілька пільг для громадян:

• звільнення від штрафів та пені за прострочення виплат за споживчими кредитами з 1 березня по 30 квітня;
  • запровадження допомоги тим, хто захворів на коронавірус чи знаходиться на самоізоляції.

Підготовлено за підтримки проекту ЄС «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання»

#Агенція_розвитку_громад_Буковини

#Центр_економічного_зростання