Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Легальні трудові відносини – гарантія соціального захисту сьогодні та гідних пенсійних виплат в майбутньому

Дата: 31.01.2020 10:45
Кількість переглядів: 572

Найбільшими проблемами сфери трудових відносин є тіньова зайнятість та приховані «в конвертах» заробітки, що позбавляють працівників належних соціальних виплат і гідних пенсійних перспектив. Несумлінні роботодавці, керуючись особистим матеріальним інтересом, вдаються до застосування різноманітних схем мінімізації робочого часу й виплачують працівникам дві заробітні плати: офіційну, яка у більшості випадків є меншою або на рівні встановленого законодавством мінімуму, і неофіційну – «в конверті». Прагнучи уникнути чи мінімізувати обов’язкові платежі до бюджету, такі керівники позбавляють підлеглих гарантованого державою соціального захисту у вигляді оплачуваних відпусток, періодів тимчасової непрацездатності тощо.

Відповідно до діючого законодавства, встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого роботодавцем або самозайнятою особою фактично сплачені страхові (єдиний) внески. Тобто до страхового стажу при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбулось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі, не меншій мінімального страхового внеску.

На жаль, статистика з питань оплати праці на підприємствах, в установах, організаціях та у фізичних осіб-підприємців області є невтішною, її рівень є найнижчим серед регіонів України. А 25,6 тисячі працівників області отримують заробітну плату на рівні або меншого за мінімальний розміру. Відповідно, такі працівники після досягнення пенсійного віку не зможуть розраховувати на гідний рівень пенсійного забезпечення.

Найнижчий рівень оплати праці спостерігається у сферах тимчасового розміщування й організації харчування, де середня заробітна плата працівників, згідно зі звітами страхувальників, становить 4090 грн, а також гуртової і роздрібної торгівлі – 4670 грн.

Нагадуємо буковинцям, що чим більшого страхового стажу набув працівник та чим вищу заробітну плату отримував, тим більшу він матиме пенсію. За умови оплати праці й сплати внесків у мінімальному розмірі вищої за мінімальну пенсії очікувати не доводиться.

Закликаємо роботодавців до легального оформлення трудових відносин з працівниками й високої оплати їхньої праці для забезпечення соціальної захищеності підлеглих та гідних пенсійних перспектив.

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора