Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Своєчасна виплата пенсій - на постійному контролі пенсійної служби краю

Дата: 22.01.2020 14:34
Кількість переглядів: 589

   Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області постійно опікується тим, як проводиться виплата пенсій буковинським пенсіонерам. В полі зору пенсійної служби перебуває своєчасність і повнота пенсійних виплат.

   На теренах краю пенсії виплачуються структурними підрозділами Чернівецької дирекції акціонерного товариства «Укрпошта» як через відділення в населених пунктах так і з доставкою за місцем проживання. Крім того, пенсіонери мають право самостійно обрати банківську установу з числа уповноважених банків, яких в області є п'ятнадцять, для одержання своєї пенсії через банківський рахунок. Уповноваженими здійснювати виплату пенсій є ті банківські установи, з якими Пенсійний фонд України, після проходження конкурсного відбору  уклав  відповідні договори.

  Звичайно, буковинці мають бути упевнені, що незалежно від обраного способу отримання своєї пенсії, нараховані пенсійні кошти усі отримають вчасно і в повному обсязі, оскільки Пенсійний фонд постійно контролює відповідність цих процесів  вимогам чинного законодавства.

   Але різні способи отримання пенсії тим і відрізняються між собою, що мають свої особливості та переваги,  які користуються  попитом.

  Так, якщо розглянути можливість одержання пенсійних виплат через банківські установи, то позитивним є те, що банкомати працюють цілодобово і без вихідних, а тому коли фінансується виплата пенсій по датах, що припадають на вихідні та неробочі дні, людина може отримати готівкові кошти незалежно від того чи працює відділення банку. Крім того, значним попитом користуються електронні банківські сервіси, які, за наявності доступу до мережі Інтернет, відкривають безліч можливостей своїм користувачам в онлайн режимі 24/7. Зокрема за допомогою таких електронних сервісів та мобільних додатків, не виходячи з дому, або перебуваючи в дорозі чи будь-яких інших місцях,  можна розрахуватись за комунальні послуги, поповнити мобільний телефон, здійснити інші платежі та перекази, замовити послуги, тощо. Крім того, що про зарахування пенсійних коштів надходить смс-повідомлення на мобільний телефон, пенсіонер може особисто, навіть у смартфоні, бачити і контролювати рух коштів та здійснені операції на своєму банківському рахунку. Поряд із цим одержувач пенсійних коштів через банківську установу, за бажанням, може скористатись іншими банківськими пропозиціями. Останнє, особливо актуально на даний час, коли в суспільстві активно говорять про державу у смартфоні та поступовий перехід до переважно безготівкових розрахунків у всіх сферах життєдіяльності.

   Звичайно ж, свої переваги одержувач пенсії може відчути обравши й послуги підприємства поштового зв’язку. З об’єктивної точки зору, доставка пенсійних коштів за місцем проживання є просто необхідною для одиноких, а особливо громадян, яким за станом здоров’я важко пересуватися. Разом із виплатою пенсії, за потреби і домовленості з людиною, працівники пошти можуть доставити їй додому кореспонденцію, газети, журнали, ліки, продукти харчування, побутову хімію та інші потрібні речі, при цьому розповісти останні новини та просто поспілкуватись на вільні теми.

   Отож, є свої плюси та мінуси, переваги та ризики у будь-яких житейських справах, а тому кожен для себе обирає самостійно, зважуючи на те, що йому більше до вподоби. Але, для прийняття правильних рішень, важливо мати об’єктивну та повну інформацію.

   Пенсійна служба краю постійно дбає про донесення до широкого загалу правдивої інформації та реальної картини, як у питаннях призначення та перерахунків пенсій, так і щодо виплати пенсійних коштів пенсіонерам.   

   Не буде новиною той факт, що як в Пенсійному фонді, так і в банках та на пошті  працюють звичайні люди. Саме тому якість послуг, які надаються системою, в цілому залежить від того, як конкретні виконавці особисто ставляться до своїх службових обов’язків і як контролюють свої емоції та приватні інтереси, щоб у підсумку своїми діями не зганьбили авторитет системи.

   Негативні випадки мають місце в різних куточках держави, а тому наш край, на жаль, не є винятком. За минулий рік в окремих районах Чернівецької області допускались випадки недоброзичливого ставлення окремих банківських працівників та працівників пошти по відношенню до пенсіонерів. Крім того, були зафіксовані окремі випадки несвоєчасної доставки та виплати пенсій підприємством поштового зв’язку пенсіонерам Сокирянського та Хотинського районів, що спричинило ряд письмових звернень до Головного управління Фонду в області. Шукаючи захисту, до пенсійної служби звертались зморені багаторічною працею та хворобами добродушні люди, припускаючи що на тлі постійного безгрошів’я можуть втратити свою пенсію. Але, пенсійна служба краю невідкладно відреагувала і після певного резонансу кожен, хто звернувся до Фонду, отримав свої пенсійні виплати.  

   На будь-які випадки порушень прав пенсіонерів Пенсійний фонд вживає відповідних заходів згідно чинного законодавства, але прикро, що такі випадки  все ж бувають.

  З огляду на це, Головне управління Фонду в області закликає своїх партнерів підвищити відповідальність та забезпечити належний рівень обслуговування в рамках своєчасного здійснення пенсійних виплат буковинським пенсіонерам. Що ж стосується пенсійної служби, то вона й надалі забезпечуватиме виплату пенсій громадянам вчасно та в повному обсязі.

 

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора