Відповіді на запитання від продавців алкогольних та тютюнових виробів

Дата: 13.01.2020 12:17

Чи може суб’єкт господарювання, який має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами), проводити розрахунок за реалізовані алкогольні напої (тютюнові вироби) з відстроченням платежу?

Суб’єкт господарювання, який має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами), може проводити розрахунок за реалізовані алкогольні напої (тютюнові вироби) з відстроченням платежу за умови обов’язкової видачі розрахункового документа, в якому зазначає форму оплати «кредит/післяплата/відстрочення платежу». Фіскальний чек, оформлений належним чином, повинен бути виданий покупцю при продажу товарів.

Які особи (юридичні, фізичні, постійні представництва нерезидентів) можуть здійснювати виробництво, роздрібну, оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами та чи потрібно філії чи іншому відокремленому підрозділу такої особи отримувати окрему ліцензію?

Виробництво, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами мають право здійснювати виключно суб’єкти господарювання всіх форм власності (юридичні особи чи фізичні особи — підприємці) за умови отримання ліцензії на право провадження відповідного виду діяльності.

При цьому у разі якщо оптова торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами здійснюється через філію (яка не є юридичною особою), інформація про місцезнаходження філії та її ідентифікаційний код зазначаються в додатку до ліцензії, виданої юридичній особі (суб’єкту господарювання).

Яка відповідальність передбачена до суб’єкта господарювання у разі продажу алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін?

У разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої, до суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів — 100 % вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10 000 грн.

Головне управління ДПС у Чернівецькій області