Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ І СВЯТКУВАННЯ НОВОРІЧНИХ ТА РІЗДВЯНИХ СВЯТ

Дата: 22.12.2019 11:45
Кількість переглядів: 625

        Фото без опису

 Незабаром розпочнуться довгоочікувані Новорічні та Різдвяні свята. А яке ж свято без прикрашеної ялинки, хлопавок та бенгальських вогнів? Багаторічний досвід свідчить, що більшість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, що виникають під час святкування Нового року, трапляється через недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні новорічної ялинки, через необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів та власну недбалість.

Щоб свята пройшли  веселими, але без небезпечних пригод, Сокирянський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області  нагадає основні вимоги:

Щоб уникнути пожежі у вашій оселі під час Новорічних свят, ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів. Це робиться на той випадок, щоб при виникненні пожежі полум'я не перекинулося на легкозаймисті речі.

Для прикрашання ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Лампи гірлянди закріплюйте надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію. Слід завжди пам'ятати, що сама хвоя легкозаймиста. В разі, якщо ж ви помітили якусь несправність гірлянди: з'явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу - негайно вимкніть її.

Для масових заходів по святкуванню новорічних ялинок: ілюмінація має бути виконана з дотриманням правил улаштування електроустановок і лише фахівцем.

Не слід прикрашати ялинку целюлоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки.

Що стосується використання бенгальських вогнів, хлопавок, різноманітних піротехнічних засобів, феєрверків, застерігаємо, що користуватися ними в приміщенні категорично забороняється. Також не можна влаштовувати всередині й різноманітні світлові ефекти за допомогою хімічних та інших пожежонебезпечних речовин. Ці засоби красиві й ефектні, проте їхні іскри, які розлітаються в різні сторони, можуть запалити хвою ялинки, папір, вату, а то й одяг людей.

Відповідно зазначаємо, що проводяться рейди щодо встановлення незаконних місць реалізації піротехнічних виробів на території населених пунктів району та міста Сокиряни. Попереджаємо про персональну відповідальність шановних підприємців: незаконний продаж піротехнічних виробів карається штрафом, що є адміністративним правопорушенням відповідно до ст. 175 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення. Відповідно з вилученням піротехніки.

Рятувальники Сокирянщини ПОПЕРЕДЖАЮТЬ: пам'ятайте: в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками. Будьте уважні та обережні.

В РАЗІ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА ЄДИНИМ НОМЕРОМ «101»

 

Сергій СЕЛЕЗНЬОВ

Начальник Сокирянського районного сектору 

Управління ДСНС України у Чернівецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора