A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Ціни на українське яблуко за рік суттєво зросли

Дата: 09.10.2019 12:07
Кількість переглядів: 609

Фото без опису

Ця інформація отримана від найбільшого в Західному регіоні України гуртового ринку "Шувар", послугами якого користується також більшість садівників.

Українські яблука суттєво подорожчали в цьому сезоні, але їх вартість не є рекордно високою, повідомлять в «Інфо-Шувар».

Згідно наданій інформації, сьогодні найпопулярніші сорти яблук коштують мінімум в 1,5 рази дорожче, ніж рік тому, хоча у порівнянні із початком жовтня 2017 року поточні ціни все ще є нижчими в середньому на 12%.

Станом на початок жовтня 2019 року прівняно із минулим роком найбільше зростання ціни зафіксовано по сорту Ліголь, рік тому він коштував у 2 рази дешевше. На 70% та 80% за рік подорожчали сорти Чемпіон та Декоста.

«Зростання ціни пов’язане із меншим врожаєм яблука, втім ціни не вплинули на попит, він залишається задовільним. Це створює непогані умови для заробітку українським трейдерам, їх кількість помітно збільшилась на гуртових ринках України. Через відкритий майданчик для торгівлі з автомобілів ринку «Шувар» від початку сезону було продано майже 2 300 тонн яблук, це на 25% більше ніж у 2018 році.
Нагадаю, в минулому році українські фермери зібрали рекордний врожай яблук, тоді ціни були майже в 2 рази нижчими. Попри зростання ціни, сьогодні майже все яблуко на ринку має українське походження. Для імпорту поки що передумов немає, у сусідній Польщі яблуко в цьому році теж подорожчало, сьогодні його вартість співпідставна із вартістю українського яблука »,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Згідно прогнозам WAPA, в Польщі врожай яблука у 2019 році буде на 44% нижчим, ніж рік тому, і на 30% меншим у порівняні із середнім показником за попередні 3 сезони. Але загалом в ЄС врожай впаде лише на 20% до 10,5 млн.тонн і буде на 15% більшим ніж у неврожайному 2017 році. Падіння пропозиції польського яблука в цьому сезоні частково компенсується зростанням врожаю у Франції, Португалії, Нідерландах та Іспанії.

 

Підготовлено у межах грантового проекту "Різні громади – спільні рішення для економічного зростання", що фінансується Європейським союзом та реалізується в рамках ініціативи "Мери за економічне зростання".

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора