A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вашковецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

З Чернівецької області на реформування збройних сил направлено понад 48 мільйонів гривень військового податку

Дата: 09.04.2019 10:20
Кількість переглядів: 835

Фото без опису

     За даними Головного управління ДФС у Чернівецькій області у першому кварталі 2019 року на підтримку української армії платники Буковини сплатили до бюджету 48,0 млн. грн.

     Порівняно з аналогічним періодом 2018 року зафіксовано ріст показників надходжень військового збору на 7,3 млн. Торік у січні- березні 2018 року на потреби армії було сплачено 40,7 млн. грн.

    За словами начальника фіскального відомства краю Віталія Шпака щоб змінімізувати «втрати бюджету» велика увага приділяється виведенню з «тіні» доходів, які частина буковинців одержує в конвертах, оскільки  військовий збір сплачується саме з легально виплачених доходів. Також посадовець звертає увагу бізнесу та громадськості, що виплата «зарплати в конвертах», окрім інших негативних факторів, гальмує процес реформування Збройних Сил України.

     Щодо справляння податку у 2019 році, то Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” продовжено справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України

     Загалом справляння військового збору на реформування Збройних Сил України розпочато 3 серпня 2014 року. Як і минулими роками, ставка «податку на армію» складає 1,5 відсотки від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти - для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

   Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

     Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

    Довідка:

    Всього, від початку запровадження військового податку (з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 609,9 млн. грн.  У 2014 році - 29,6 млн. грн., у 2015 році ця сума складала 88,3 млн. грн., у 2016 році - 106,2 млн. грн., у 2017 році – 148,6 млн. грн., у 2018 році – 189,2 млн. грн., перший квартал 2019 р.- 48 млн. грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора