Майже 7,5 млн грн податку на нерухомість сплатили платники Чернівецької області

Дата: 27.03.2019 09:46

За два місяці 2019 року місцеві бюджети Буковинського регіону отримали майже 7,5 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – розповідають у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

З них, територіальні скарбниці отримали майновий податок у наступних розмірах: м. Чернівці – 4,2 млн. грн., Новоселицький район – 587,5 тис. грн., Сторожинецький район – 165,3 тис. грн., Кіцманський район – 598 тис. грн., Кельменецький район – 185,5 тис. грн., Заставнівський район – 130,4 тис. грн., Хотинський район – 223,5 тис. грн., Сокирянський район - 449,5 тис. грн., Вижницький район -  210,5 тис. грн., Глибоцький район -  255,6 тис. грн., м. Новодністровськ – 207,6 тис. грн., Путильський район – 57,8 тис. грн., Герцаївський район – 114 тис. грн.

Слід зазначити, переважна частина цієї суми сплачена суб’єктами господарювання – юридичними особами, які володіють нерухомим майном, що підлягає оподаткуванню – 5,9 млн. грн..  Відповідно до норм ПКУ платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року та сплачують рівними частками поквартально.

Що стосується фізичних осіб, до 1 липня 2019 року мешканці Буковини отримають податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно за 2018 рік. Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення рішення. Останній день сплати податку припадає на 29 серпня. Сума податку залежить від ставок, прийнятих органами місцевого самоврядування, де знаходиться житлова або комерційна нерухомість і від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який проводиться нарахування податку. Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2018 року становив 3 723 грн. - роз’яснюють у фіскальному відомстві.

Головне управління ДФС у Чернівецькій області