Буковинські платники за два місяці цього року сплатили 29,5 млн.грн. військового збору

Дата: 18.03.2019 12:43

За даними Головного управління ДФС у Чернівецькій області у січні – лютому 2019 року державний бюджет від платників регіону отримав 29,5 млн. грн. військового податку, що на 12,5 відсотків перевищує аналогічні надходження того року.

Аналізуючи стан надходжень цього податку, у відомстві звертають увагу громадськості, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами або згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг).

Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Також, фіскали відзначають, що сплата  цього податку – це характерний покажчик дотримання законодавчих вимог у сфері оплати праці, оскільки цей податок утримується з легальних доходів громадян.

А отже «тіньові кошти» не оподатковуються військовим збором і відповідно кожен із буковинців хто отримує такі кошти наносить шкоду не тільки бюджету, а й гальмує процес реформування Збройних Сил України.

Довідка:

Всього, від початку запровадження військового податку (з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 591,4 млн. грн.  У 2014 році - 29,6 млн. грн., у 2015 році ця сума складала 88,3 млн. грн., у 2016 році - 106,2 млн. грн., у 2017 році – 148,6 млн. грн., у 2018 році – 189,2 млн. грн., січень-лютий 2019 -29,5 млн. грн.

Головне управління ДФС у Чернівецькій області