День святого Валентина!

Дата: 15.02.2019 10:57

Недарма кажуть, що святе місце порожнім не буває. Саме тому свято - День святого Валентина - прижилось на наших теренах, стало популярним попри всілякі заборони і дискусії з боку скептиків.

Щоправда, дуже незатишно і сумно почуваються ті, у кого в житті не склалось із взаємним коханням, хто ще не має пари або кому важливо вберегти свій шлюб від неминучого краху. Та нічого - можливо, саме нагадування про День закоханих допоможе самотньому серцю знайти свою вірну половинку і створити гарну українську родину!

У стародавньому Римі 14 лютого вшановували богиню шлюбу, материнства й жінок - Юнону. Ще одна назва дня 14 лютого - «Пташине весілля». В цей період починали паруватися птахи. Певно, в Італії був м’який сприятливий клімат на відміну від нашого суворого сьогодення.

Християнська церква згодом замінила улюблене язичницьке свято на інше - на честь мученика Валентина, якого було канонізовано Папою Римським 494 року. Сталося це задовго до розділення Церкви на західну і східну, а тому святого визнають і православні, і католики.

У цей святковий день прийнято дарувати одне одному святкові вітальні листівки - «валентинки» та подарунки. Перші «валентинки» з'явились у Франції у ХV столітті. Їх відсилав своїй дружині молодий герцог Орлеанський, який був ув’язнений в лондонському Тауері. На сьогодні збереглося близько 60 його невеличких віршиків.

Кромвель, прийшовши до влади, скасував свято Валентина як аморальне. Заборона тривала до 1660 року, але вже у ХVІІІ столітті англійці без обмежень обмінювались саморобними «валентинками», а у ХІХ столітті їх стали друкувати і продавати як в Англії, Америці, так і в усьому світі.

Історія свідчить про те, що святих Валентинів було декілька. Принаймні, один із них, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського і добре знався на природничих науках та медицині. Войовничий імператор Клавдій вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили, а 14 лютого стратили. Відтоді усі закохані вшановують святого саме в цей день.

14 лютого 2019 року у День святого Валентина у нашій громаді зареєстрували шлюб двоє закоханих молодих людей - житель с.Шишківці Томаш Олег Юрійович та жителька с.Великий Кучурів Сторожинецького району Гуцан Тетяна Іванівна. Цей прекрасний день вони запам’ятають на все життя, адже саме у День закоханих вони створили ще один осередок суспільства, нову молоду, міцну українську сім’ю!

Виконавчий комітет Вашковецької сільської ради приєднується до вітань нареченим і бажає молодим величезної взаємної любові, сімейного щастя, тепла і затишку. Нехай у Вашій оселі обов’язково дзвенить дитячий сміх. Цінуйте і бережіть кожен свою половинку, станьте для неї опорою і підтримкою. Поважайте один одного, допомагайте. Нехай ніжні почуття і пристрасть переповнюють сімейне життя! Гірко!