З Днем Соборності України, громадо!

Дата: 22.01.2019 09:10

Це свято встановлене на честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР.

Фактично, саме цей день є Днем Незалежності України, а не 24 серпня 1991 року. Другу дату можна вважати днем Відновлення Незалежності після тривалої окупації.

Перше офіційне та масштабне святкування відбулось аж у 1939 році, в столиці Карпатської України, місті Хуст. На той час ці землі знаходились у складі Чехословаччини, а День Соборності став найбільш масовим заходом українців за 20 років. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців.

В сучасній Україні, на державному рівні, вперше відзначався цей день вже у 1999 році.

Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг — історія цієї традиції починається з 1990 року, коли патріотично налаштовані українці вирішили так символічно продемонструвати державну єдність. Він протягувався з Києва до Львову та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного.

Буковинців з нагоди Дня Соборності України закликають прикрасити оселі та обійстя синьо-жовтими прапорами та стрічками.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/22-sichnya---den-sobornosti-ukrayini-40547