«Подарунок» від НКРЕКП: електроенергія для зовнішнього освітлення населених пунктів - за роздрібними тарифами

Дата: 13.01.2017 11:15

28 грудня 2016 року офіційно опубліковано  постанову НКРЕКП від 24.11.2016 р. № 2021 «Про внесення змін до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 11 березня  2010 року № 218» та від 15.12.2016 р. № 2210 «Про визнання такою, що втратила  чинність, постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України».

Зазначеними постановами скасовані пільгові тарифи на електричну енергію, яка використовувалася для забезпечення роботи електричного міського транспорту та зовнішнього освітлення населених пунктів. При цьому, у зв’язку з переходом до ринкових роздрібних тарифів, вводиться схема, за якою тарифи обленерго тепер диференціюються. Таким чином, починаючи з 1 січня 2017 року, електроенергія для потреб міського електротранспорту та зовнішнього освітлення населених пунктів буде придбаватися за роздрібними тарифами відповідного класу напруги, які НКРЕКП встановлює для кожного обленерго окремо. Так на січень тарифи встановлені постановою НКРЕКП від 23.12.2016 №2358 «Про встановлення на січень 2017 року роздрібних тарифів на електричну енергію при переході до ринкових роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів, крім населення, на території України». По Чернівецькій області це складає 186,864коп/кВ год для 1класу напруги та 2,41836коп/кВ год для 2 класу напруги.

Це не перша практика НКРЕП робити подарунки «під ялинку». Так, у 2015році також 28 грудня появилась постанова  № 3141 від «Про внесення змін до Порядку диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, від 22 жовтня 2004 року № 1030», яка  передбачила зростання майже удвічі (з 0.25 до 0.6) коефіцієнта до загального тарифу на електрику, який і так вже збільшився протягом 2015 року. В ситуації, коли сільські, селищні та міські бюджети вже були прийняті, таке підняття коефіцієнту створило досить серйозну проблему для органів місцевого самоврядування, пов’язану з необхідністю пошуків додаткових коштів на забезпечення освітлення населених пунктів та внесення змін до тільки прийнятого місцевого бюджету.

Аналогічну ситуацію маємо і нині. Тим більше, що ніхто не бачить економічного обґрунтування таких кроків.

Тому голови об’єднаних громад області 17 січня збираються на робочу нараду з тим, щоб обговорити дану ситуацію та прийняти звернення до органів центральної влади щодо впорядкування даного питання.