Новації ЗУ №2260: Застосування фінансових санкцій щодо адміністрування ПДВ. Чи застосовуються фінансові санкції, у разі якщо платник не мав змоги правильно обраховувати податкові зобов’язання в декларації ПДВ за лютий – березень 2022 року?

Дата: 30.05.2022 16:30

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, Законом 2260 відновлено обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, подання податкової звітності, сплати податків.

Тобто платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону (27.05.22року) за таких умов: реєстрація ПН чи РК до 15.07.2022 року; подання податкової звітності до 20.07.2022 року; сплати податків та зборів у строк не пізніше 31.07.2022 року.

Необхідно враховувати, що у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків, встановлюватиметься Мінфіном.

Платники податків, у яких відновилась можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за умови реєстрації ПН чи РК, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з першого дня місяця наступного за місяцем відновлення таких можливостей платників податків.